Новини

Радість усмішки подаруй

Мерщій і наввипередки, полишаючи все на світі, мчимо до стоматолога, коли зненацька защемить і заболить, коли на цьому світі через якийсь зуб уже ніщо не миле. Та що казати: сьогодні практично немає такої людини, яка рано чи пізно не стикалася б з цією бідою, в зв'язку з чим ми просто приречені звертатися до спеціаліста.
– Із запропонованих вами послуг з профілактики чи лікування – усе підряд за гроші? - цікавлюся генерального директора КНП «Міська стоматологічна поліклініка» В.І.СТРУКА.

– Ні, платним є тільки ортопе дичне лікування, тобто протезування зубів, за що, як відомо, треба було пла тити в усі пам'ятні часи. Та іцваліди й соціально незахищена верства людей протезується безкоштовно за рахунок місцевого бюджету, який надходить згідно із актом виконаних робіт. Мусимо за це подякувати міській владі.


– У вас тарифи такі ж самі, як і в інших поліклініках, чи, встановлюючи їх,

виходите зі своїх розрахунків?

– По-перше, у нас тарифи не вищі, ніж у приватних клініках і в цілому по державі. Хоча, встановлюючи їх, виходимо також із власних розрахунків, враховуючи затрати на газ, світло, зарплати і т.д.

 

– Ви б куди подалися з особистою проблемою: до такої поліклініки, яку очолюєте,

чи навздогін до приватної із захмарними тарифами?

– Не хочу навіювати тінь на приватні клініки - нехай працюють на здоров'я. Однак можу озвучити тільки 3-4 гарні установи, в яких працюють спеціалісти належного класу. Зрозуміло, що не може бути фахівцем високого класу людина, яка не працювала жодного року в державній медичній установі. А тут ні сіло, ні впало одразу відкриваються приватні установи. Звісно, і про ступінь надання послуг -годі говорити. А взагалі, це справжній абсурд, коли галузеве міністерство дає сьогодні дозвіл випускникам навчальних закладів відкривати такі приватні установи.

 

– Володимире Івановичу, встановлюючи тарифи, що берете за основу:

здорожчання матеріалів чи моду часу? Ага, підвищили тарифи в інших

клініках, чому ж ми мусимо тупцювати на місці - так?

– Ні, ми не можемо і не маємо права так робити. Адже всі матеріали закуповуємо згідно з тендером. Статистично, то на сьогодні ціни у нас найнижчі. Підкреслюю: самостійно ми не маємо жодного права підвищувати тарифи на матеріали.

 

– Серед ваших пацієнтів, ймовірно, є герої та кавалери найвищих нагород.

Пільги на них розповсюджуються?

– Так. І за це керівництво міста всіляко підтримує нашу установу. Це наш девіз, гордість, гонор. Причому, для таких категорій пацієнтів жодних черг. У цьому ряду в нас особлива увага до запитів інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни. Ця практика незмінна. На жаль, є невеличка черга для пенсіонерів, але все без нарікань.

 

– Ви - не дитяча медична установа. Однак так сталося, що батьки терміново привели до вас своє маля за невідкладною допомогою. Послуга оплачується?

– Ні. Взагалі все, що стосується лікування зубів, здійснюється безкоштовно, особливо дітей.

 

– У вашій клініці, наче у вулику. Про що це засвідчує: її імідж, доступні тарифи, 

чи (і що найгірше) збільшення кількості хворих?

– Скажу: за статистикою кількість хворих, на щастя, не збільшується, але суттєво й не зменшується. Тобто ситуація двояка. Але втішає, що нині люди, ідучи до стоматолога, уміють розібратися, де краще і чесніше їх обслуговують. З огляду на це відзначу цікаву деталь: люди, які раніше в нас обслуговувались, а згодом переходили в інші клініки, знову повертаються до нас. Дехто жартома каже: в міській стоматологічній клініці на Університетській вже й стіни уміють лікувати.

 

– Міняються клімат, спосіб та умови життя. Які з хвороб зубів найбільше уражають пацієнтів? І чи взагалі є надійні способи запобігання недузі?

– Проблема з проблем - захворювання твердих тканин зубів (триклятий карієс). Все життя з ним боремося, однак, на жаль, їжа, соціально-економічні передумови самого життя і сприяють розвитку недуги. Зауважте й на нашу самодисципліну. Зуби треба чистити щонайменше по 10 хвилин двічі на день. А ми як це робимо? Хутчіше і як-небудь.


– Володимире Івановичу, хвороби зубів також генетично спадкові, чи набуваються в процесі життя?

– Закономірно, що так, особливо для таких хвороб, як парадонтоз, па-радонтид. І це однозначно.

 

– Доскіпливий читач неодмінно зауважить також про найдорожчі тарифи, зокрема за так звану імплантацію зубів чи інші види лікування. Що сюди входить?

– Що таке насамперед імплантація? На сьогодні це дуже поширений і прогресивний метод лікування людей, які замолоду з необережності чи інших причин втратили зуби. Підкреслюю: це прогресивний метод лікування, який водночас у процесі його запровадження вимагає надзвичайно ретельного підходу. Адже успіх залежить від цілої бригади фахівців, включаючи ортопеда, хірурга та зубного техніка. На мою думку, цією справою в жодному разі не повинна займатися певна приватна структура, де бракує цієї зв'язки.

 

– Процедура, звісно, не з дешевих?

– Озвучити? Так ось: тільки собівартість виробництва одного імплан-танта тягне під 200 умовних одиниць* не кажучи вже про все інше.

 

– Можна стверджувати, що українська стоматологія сягнула європейського, ба навіть світового рівня?

– Це факт. Вітчизняна стоматологія розвивається стабільно і до вимог часу. На мою думку, навіть у такому разі платні послуги й надалі треба усіляко розширювати.

 

– І насамкінець, що побажаєте своїм клієнтам, нашим читачам, аби вони вряди-годи мали про блеми з зубами і не заглядали в стоматполіклініки, навіть таку, яку ви очолюєте.

– Дякую за комплімент. Порада одна: бережіть здоров'я зубів, бо з нього починається здоров'я людини в цілому.


Газета «Буковина»